Տեղի ունեցավ Հայաստանի սպասարկման ոլորտի, սննդի և ձկնարդյունաբերության աշխատողների ՃՀՄ-ի արտահերթ 9-րդ համագումարը
2022 թվականի հոկտեմբերի 22-ին տեղի ունեցավ Հայաստանի սպասարկման ոլորտի, սննդի և ձկնարդյունաբերության աշխատողների արհեստակցական կազմակերպությունների ճյուղային հանրապետական միության արտահերթ 9-րդ համագումարը:
Համագումարին մասնակցում էին բոլոր 25 պատվիրակները: Համագումարի աշխատանքների համար քվորումն ապահովված էր:
Համագումարի աշխատանքներին մասնակցում էին ՀԱՄԿ-ի նախագահ Էլեն Մանասերյանը, ՀԱՄԿ-ի նախագահի տեղակալ Բորիս Խարատյանը, Հայաստանի սպասարկման ոլորտի, սննդի և ձկնարդյունաբերության աշխատողների ՃՀՄ-ի պատվավոր նախագահ Ռաֆիկ Մելք-Փարսադանյանցը, Շինարարության և շինանյութերի արդյունաբերության աշխատողների ՃՀՄ-ի  նախագահ Լյուդվիգ Սարգսյանը, ՀԱՄԿ-ի աշխատակազմի իրավաբանական  բաժնի պետ Միքայել Փիլիպոսյանը, հաշվապահ Սուսաննա Կիրակոսյանը, ընդհանուր բաժնի պետ Էլզա Շահնազարյանը:
Մինչ համագումարի աշխատանքին անցնելը Հայաստանի սպասարկման ոլորտի, սննդի  և  ձկնարդյունաբերության աշխատողների ՃՀՄ-ի նախագահի տեղակալ Խաչիկ Առաքելյանը պատվիրակներին ներկայացրեց համագումարին  հղած ՀԱՄԿ-ի անդամ՝ Առողջապահության, Տեղեկատվական  տեխնոլորգիաների, ավիացիայի  և  հեռահաղորդակցության, Արդյունաբերության, Կրթության և գիտության, Մշակույթի աշխատողների ՃՀՄ-ների շնորհավորական ուղերձները:
Լյուդվիգ Սարգսյանը շնորհավորեց համագումարի մասնակիցներին՝ մաղթելով  հաջողություն և արդյունավետ աշխատանք:
2018-2022 թթ. կատարած աշխատանքների մասին հաշվետու զեկուցումով հանդես եկավ Հայաստանի սպասարկման ոլորտի, սննդի և ձկնարդյունաբերության աշխատողների ՃՀՄ-ի նախագահի տեղակալ Խաչիկ Առաքելյանը: Վերստուգիչ հանձնաժողովի կատարած աշխատանքների մասին հաշվետվություն ներկայացրեց Հրանտ Բոստանջյանը:
Համագումարը միաձայն Հայաստանի սպասարկման ոլորտի, սննդի և ձկնարդյունաբերության աշխատողների արհեստակցական կազմակերպությունների ճյուղային  հանրապետական  միության նախագահ ընտրեց Խաչիկ Առաքելյանին:
Համագումարի ավարտին ՀԱՄԿ-ի նախագահ Էլեն Մանասերյանը շնորհավորելով ՃՀՄ-ի  նորընտիր նախագահին մաղթեց հաջողություն ու նորանոր ձեռքբերումներ իր պատասխանատու և դժվարին պաշտոնում:
ՃՀՄ-ի նորընտիր նախագահ Խաչիկ Առաքելյանը  շնորհակալություն հայտնեց համագումարի պատվիրակներին իր հանդեպ ցուցաբերած վստահության համար և հավաստիացրեց, որ իր պաշտոնավարման տարիներին պատրաստ է ճյուղային միության գործունեությունը նպատակաուղղել արհմիության անդամների աշխատանքային շահերի պաշտպանության, սոցիալական գործընկերության կայացման ու զարգացման, արհմիությունների դերի բարձրացման, երիտասարդ կադրերի ներգրավման ուղղությամբ տարվող աշխատանքներին: