ԵՄ-ՀՀ «Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի» քաղաքացիական հասարակության պլատֆորմի մաս կազմելու մրցույթի հրավեր
Հայաստանի Հանրապետության և Եվրոպական միության միջև ստորագրված «Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի» (այսուհետ` ՀԸԳՀ) 366-րդ հոդվածի համաձայն նախատեսվում է ձևավորել Քաղաքացիական հասարակության պլատֆորմ (այսուհետ` ՔՀՊ)` կազմված Եվրոպական միության քաղհասարակության, այդ թվում` Եվրոպական տնտեսական և սոցիալական կոմիտեի ներկայացուցիչներից և Հայաստանի Հանրապետության քաղհասարակության, այդ թվում` Հայաստանում գործող արհմիութենական և գործատուների կազմակերպությունների ներկայացուցիչներից:
Հայաստանի արհմիությունների կոնֆեդերացիայի գործադիր կոմիտեն հրավիրում է մասնակցել պլատֆորմի անդամության մրցույթին:
Ընտրվելու իրավունք ունեն արհմիություններում և/կամ ՀԸԳՀ-ով սահմանված ոլորտներից որևէ մեկում վերջին երկու տարիների ընթացքում գործունեություն ծավալած և զեկույցներ հրապարակած, միայն արհեստակցական կազմակերպությունների ներկայացուցիչները՝ բոլոր մակարդակներից:
Ընտրություններին մասնակցելու հավակնություն ունեցող արհմիութենական թեկնածուն (այսուհետ` Հավակնորդ) մինչև 2022թ. մարտի 1-ը ՀԱՄԿ-ի Կազմակերպաուսումնական կենտրոնի միջոցով /առձեռն ներկայացնելու դեպքում՝ ք. Երևան, Վազգեն Սարգսյան 26/3, 404 սենյակ կամ էլ. փոստով՝ [email protected]/ Ընտրական հանձնաժողովին է ներկայացնում ընտրություններին մասնակցելու համար անհրաժեշտ փաստաթղթերը (այսուհետ` փաստաթղթեր), ինչպես նաև իր հետ հաղորդակցվելու համար անհրաժեշտ կոնտակտային տվյալները։
Թեկնածուների ընտրությունը կատարվում է 5 բալային համակարգով:
Ներկայացված փաստաթղթերի ստուգման արդյունքում թերություններ հայտնաբերվելու դեպքում թեկնածուին կառաջարկվի ուղղել այն մեկ աշխատանքային օրվա ընթացքում:
Թեկնածուների ընտրության օրվա և վայրի մասին տեղեկատվությունը կտրամադրվի ՀԱՄԿ-ի պաշտոնական կայքում՝ հայտարարության միջոցով:
ԵՄ-ՀՀ «Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության Համաձայնագրի» 366-րդ հոդվածով նախատեսված քաղաքացիական հասարակության պլատֆորմի արհմիությունների մասով հայաստանյան կազմի ձևավորման կարգին կարող եք ծանոթանալ այստեղ:
Մրցույթին մասնակցելու թեկնածուներին ներկայացվող պահանջներին և փաստաթղթերի ցանկին կարող եք ծանոթանալ այստեղ: