Տեղի ունեցավ Արևելյան գործընկերության Քաղաքացիական հասարակության ֆորումի 5-րդ աշխատանքային խմբի հանդիպումը
2024 թվականի հունիսի 18-19-ը տեղի ունեցավ Արևելյան գործընկերության Քաղաքացիական հասարակության ֆորումի 5-րդ աշխատանքային խմբի` «Սոցիալական և աշխատանքային  քաղաքականություններ, սոցիալական երկխոսություն» առցանց հանդիպումը, որին մասնակցում էին Հայաստանի, Ադրբեջանի, Բելառուսի, Վրաստանի, Մոլդովայի, Ուկրաինայի և Եվրամիության Արևելյան գործընկերության Քաղաքացիական հասարակության ֆորումի 5-րդ աշխատանքային խմբի անդամները:
Արևելյան գործընկերության Քաղաքացիական հասարակության ֆորումի 5-րդ աշխատանքային խմբի անդամների ձայների մեծամասնությամբ Հայաստանի արհմիությունների կոնֆեդերացիայի նախագահ Էլեն Մանասերյանն ընտրվեց Արևելյան գործընկերության Քաղաքացիական հասարակության ֆորումի 5-րդ աշխատանքային խմբի համակարգող:
Հանդիպման ընթացքում ուրվագծվեցին Արևելյան գործընկերության Քաղաքացիական հասարակության ֆորումի 5-րդ աշխատանքային խմբի առաջիկա երկու տարիների գործունեության առաջնահերթությունները:
2024 թվականի հունիսի 15-ին Հայաստանի արհմիությունների կոնֆեդերացիան ընտրվել էր նաև Արևելյան գործընկերության Քաղաքացիական հասարակության Հայաստանի ազգային պլատֆորմի 5-րդ աշխատանքային խմբի համակարգող: