Երևան, 27.07.2017

Իրադարձային օրացույց

ՀԱՄԿ-ի խորհրդի անդամներ

                                                      

1. Թումասյան Էդուարդ Ալեքսանի         ՀԱՄԿ-ի նախագահ

2. Առաքելյան Խաչիկ Վիկտորի              ՀԱՄԿ-ի նախագահի տեղակալ

3. Խարատյան Բորիս Մանուկի              ՀԱՄԿ-ի նախագահի տեղակալ

 

N

Արհեստակցական կազմակերպ.

ՃՀՄ

Ազգանունը, անունը, հայրանունը

Աշխատանքի վայրը, պաշտոնը

1

Ագրոարդյունաբերական  համակարգի աշխատողների

4. Ջհանգիրյան Հասմիկ Լենոյի

ՃՀՄ նախագահ

5.Հարությունյան Հովհաննես Վաչագանի

“Գեոդեզիա և քարտեզագիտություն” ՊՈԱԿ արհես. կազմ. նախագահ

6.Մամիկոնյան Ատոմ Գեղամի

“Հայջրնախագիծ ինստիտուտ” ՓԲԸ արհ. կազմ. նախագահ

2

Առողջապահության աշխատողների

7.Արմաղանովա Գայանե Արտաշեսի

ՃՀՄ նախագահ

8.Մուրադյան Արթուր Համլետի

Շտապ օգնություն ՓԲԸ, արհմիության նախագահ

9.Մարտիրոսյան Սուսաննա Օնիկի

Տավուշի մարզային միության նախագահ

10.Ազիզյան Ռուբեն Վարազդատի

“Սուրբ Աստվածամայր” ԲԿ արհմիության նախագահ

3

Առևտրի, հաս. սննդի, սպառկոոպ. և ձեռներեցության աշխատողների

11.Մկրտչյան Շմավոն Զավենի

ՃՀՄ նախագահ

12.Մուրադյան Սուսաննա Քարամի

"Եռառսպասարկում" ՓԲԸ, արհեստակցական կազմ. նախագահ

4

Ավտոգյուղմեքենաշին. և  անտառթուղթ- փայտամշակման արդ. աշխտատողների

13.Արսենյան Տիգրան Սարգսի

ՃՀՄ նախագահ

5

Արդյունաբերության  աշխատողների

14.Դանիելյան Համլետ Արիստակեսի

ՃՀՄ նախագահ

15. Թադևոսյան Հրաչիկ Հարությունի "Նաիրիտ գործարան" ՓԲԸ արհկոմի նախագահ

6

Բանկերի և ֆինվարկային կազ-րի աշխատողների

16. Հակոբյան Լաուրա Սեդրակի

ՃՀՄ նախագահ

17. Սարգսան Լյուդվիգ Հայրիկի

"Հայինկասացիա" ՓԲԸ գործադիր տնօրեն

7

ԲՈՒՀ-երի

18.Վաղարշակյան Գառնիկ Արիստակեսի

ՃՀՄ նախագահ

19.Ավետիսյան Արմեն Ռուդոլֆի

ԵՊՀ արհեստակցական կազմակերպության նախագահ

20.Սարգսյան Հասմիկ Գրիգորի

Խ.Աբովյանի անվ. հայկ. մանկավարժ. համալսարանի արհեստակցական կազմ.նախագահ

21.Պողոսյան Հռիփսիմե Գառնիկի

Երևանի Կոմիտասի անվ. պետական կոնսերվատո- րիայի արհ կազմ նախագահ

22.Բալումյան Գևորգ Ռուստամի

Հայաստանի ազգային պոլիտեղնիկական համալսարանի արհեստակցական կազմակերպության նախագահ, դոցենտ

8

"Էլեկտրաարհմիություն"

23. Ալոյան Կարինե Գագիկի

ՃՀՄ նախագահ

24.Դոլինյան Յուրիկ Սարգսի

ՀԱԷԿ” արհեստակցական կազմակ. նախագահ

25.Մխիկյան Հրաչյա Գաբրիելի

“Բարձրավոլտ էլեկտրացանցեր” արհեստակցական կազմակերպության նախագահ

26.Մուրադյան Արտեմ Ալբերտի

Հայաստանի Էլեկտրական ցանցեր” արհեստակցական կազմակերպության նախագահ

9

 

"Հայաստանի Էլեկտրոնային ոլորտի աշխատողների

արհմիություն"

27.Ավետիսյան Կարինե Հարությունի

ՃՀՄ նախագահ

28.Աղաբաբյան Կարինե Վոլոդիայի

“Սիգմա”, Երևան, արհեստակցական միության նախագահ

10

Թեթև արդյունաբերության աշխատողների

29.Առաքելյան Սրապիոն Սանասարի

ՃՀՄ նախագահ

30.Ալեքսանյան Գայանե Միշայի

“Տոսպ” ԲԲԸ գլխավոր մեխանիկ, արհկոմի նախագահ

11

Լեռնագործների, մետալուրգների  և ոսկերիչների

31.Փահլևանյան Էդուարդ Անաստասի

ՃՀՄ նախագահ

32.Իսրաելյան Սոֆիա Միքայելի

“Լեռնամետալուրգիական ինստիտուտ” ՓԲԸ արհեստակցական կազմակերպության նախագահ

33.Գևորգյան Դավիթ Լևոնի

“Զանգեզուրի պմկ” ՓԲԸ արհեստակցական կազմակերպության նախագահ

12

Կոմունալ - բնակարանային տնտեսության և ծառայությունների ոլորտի  աշխատողների

34.Հարությունյան Սեդա Վահանի 

ՃՀՄ նախագահ 

35.Ղազարյան Զեմֆիրա Ստեփանի

 

“Լոռի ջրմուղկոյուղի” ՓԲԸ արհկոմի նախագահ   

36.Առաքելյան Մուշեղ Թադևոսի

<<Կենտրոն կանաչապատում>> ՓԲԸ արհկոմի անդամ

13

Կրթության և գիտության աշխատողների

37.Ղարիբյան Գրիգոր Արսենի

ՃՀՄ նախագահ

38.Խլղաթյան Սիրանուշ Դավթի

ՃՀՄ նախագահի տեղակալ

39.Միքայելյան Կիմա Արմենակի

ԳԱ Ակադեմիայի միացյալ արհմիության նախագահ

40.Պետրոսյան Լիլյա  Աշոտի

Գյումրիի կրթության և գիտության աշխատողների քաղաքային միության նախագահ

41.Մաթևոսյան Սպարտակ Ապետնակի

Երևանի Խորհրդայինի կրթության և գիտության աշխատողների տարածքային միության նախագահ

42.Ասատրյան Կարինե Երեմի

Վարդենիսի  կրթության և գիտության աշխատողների տարածքային միության նախագահ

14

Մշակույթի աշխատողների

43.Թորոսյան Ժանետա Հարությունի 

ՃՀՄ նախագահ

44.Շմավոնյան Քնարիկ Մամբրեի

ՃՀՄ նախագահի տեղակալ

45.Մուրադխանյան Նորիկ Խաչատուրի

Հայաստանի ազգային պատկերասրահի արհեստակցական կազմակերպության նախադգահ

46.Օհանյան Ռուզաննա Աղվանի

Հրազդանի տարածքի արհեստակցական կազմակերպության նաղագահ

15

Շինարարության և շինանյութերի 

արդյունաբերության աշխատողների

47. Բաբայան Ալֆրեդ Սամսոնի

ՃՀՄ նախագա

48. Քլյան Լուսնթագ Բենամինի

“Երևան նախագիծ” ՓԲԸ արհմիության նախագահ

49. Խաչատրյան Նորայր Ավագի

“Երևանշին”  արհմիության նախագահ

16

Պետհիմնարկների, ՏԻՄ-երի և հասարակական սպասարկման աշխատողների

50.Ասատրյան Անահիտ Մուշեղի 

ՃՀՄ նախագահ

51.Կիրակոսյան Մարիետա Պետրոսի

Հայաստանի պատմության թանգարանի արհեստակցական կազմակերպության նախագահ

52.Գևորգյան Արա Գևորգի

ՀՀ ԲՍՓ գործակալության  աշխ. արհեստակցական կազմ.նախագահ

53.Մաթևոսյան Մարիա Մեսրոպի

Աշտարակի տարածք. միության նախագահ

17

Սպասարկման ոլորտի, սննդի և ձկնարդյունաբերության աշխատողների

54. Մելիք Փարսադանյանց Ռաֆիկ  Բագրատի

ՃՀՄ նախագահ

55. Սարգսյան  Ալվարդ   Արամի “Երևանի գարեջուր” ՓԲԸ արհկոմի նախագահ

56. Ամիրյան Աննա Պապիկի

“Սենյոր” ՍՊԸ արհկոմի նախագահ

18

Տեղեկատվական  տեխն., ավիացիայի և հեռ. աշխ “Միաբանություն”

57.Ավագյան Սեյրան Մարտիրոսի

ՃՀՄ նախագահ

19

Տրանսպորտի և  հաղորդ. աշխատողների

58.Սահակյան Գագիկ Նիկոլայի

ՃՀՄ նախագահ  

59.Զախարյան Էլբերտ Արշակի

 Կ.Դեմիրճյանի անվան մետրոպոլիտենի արհեստակցական կազմակերպության նախագահ